Vyplouváme

15.03.2022

Lodičky z rodinné hry Na vlnách poznání jsem  využila i na lekcích. Pluli jsme na ostrovy, tvořené z nášlapných kamenů. Pod každým kamenem byl schovaný dílek jógového pexesa. Pomocí našeho dechu, kterým každý foukal do  papírové plachetnice jsme navštívili ostrov motorek, letadel, zajíčků, draků...a abysme se na ostrově mohli porozhlédnout- proměnili jsme se postupně ve vše, co bylo potřeba. Obrázky jógového pexesa jsou dostatečně návodné a tak ten, kdo dorazil na ostrov, mohl jako učitel ostatním popsat, do jaké pozice se mají proměnit. "Učit" ostatní děti opravdu bavilo...

Na závěr si každý svou lodičku vyrobil a pohoupal ji na bříšku.  

Skládanku lodiček si stáhněte zde. Pro lektory ještě přidávám pdf s více lodičkami a jejich lepšímu rozložení ke stříhání. Na lekci doporučuji u´kombinovat s jógovým pexesem, ve kterém naleznete pozice pro kluky i holky- od kytičky po motorku :).

Skládanku lodiček si stáhněte zde. Pro lektory ještě přidávám pdf s více lodičkami a jejich lepšímu rozložení ke stříhání. Na lekci doporučuji kombinovat s jógovým pexesem, ve kterém naleznete pozice pro kluky i holky- od kytičky po motorku :).


Poznámka k dechovému cvičení: Děti už chodí na jógu minimálně půl roku (většina déle) a tak se naučily dýchat plným dechem. Jinak, jak už jste si asi všimli, pokládání a houpání něčeho na bříšku, nepatří u mě k oblíbeným dechovým cvičením. Děti a zejména ty, které to nejvíce potřebují přepnout do klidu, umí krásně hýbat břichem, aniž by vůbec dýchaly a nebo minimálně zapojují břišní svaly více, než je třeba k plnému dechu. Často se opravdu tak urputně snaží o houpání, že z toho je ještě soutěž a z uklidňující dechu není nic :(.

U lodiček je proto fajn, že nejprve dýcháne na bříšku, když foukáme do plachty. Mohu se tak ještě ujistit, jak na tom děti s technikou dechu jsou a případně ještě na tom zapracovat a nebo jim plachetnici na bříško nedávat.