Jógová deskovka

15.06.2022

Závěrečné lekce dětské jógy-letos ve znamení hry Hadi a klouzačky...hru dostali jogínci jako dárek a také, aby o prázdninách nezapomněli cvičit :)

Příběh ke hře:

Jonáš a Gábi jsou dvojčata a mají rádi zvířata. Také si rádi hrají na schovku, jezdí na klouzačce a cvičí jógu. Zacvič si s nimi třeba hned, jejich oblíbený pozdrav slunci.

Jejich kamarádi a spolužáci  jim dávají svá zvířátka na pohlídání, když třeba jedou na dovolenou.

Tak se podíváme, koho dvojčata hlídají dnes...myšku, králíčka, kočičku, tři hady, pejska a žabku. Zacvič si všechna zvířátka samostatně, nebo hezky plynule za sebou. 

Asi nikoho nepřekvapí, že si Jonáš s Gábi zahráli se zvířátky na schovku.  Zvířátka hledali všude možně, na některá místa se podívali i vícekrát a všechno si zaznamenávali na čtverečkovaný papír. Hledali pod autem, u jejich ponorky na dálkové ovládaní, v loďce z lega, pod stromem, u tatínkovi motorky, u kytičky, pod hvězdičkovým polštářkem a u dřevěného letadélka. 

Všechna zvířátka našli, kromě hadů...Byli z toho teda vedle. Nemůžou přece nechat tři hady jen tak někde venku. 

Jonáš byl naštvaný, Gábi se spíš bála, ale ani jednomu se takhle moc dobře nepřemýšlelo...vzpomněli si na jedno cvičení, které jim pomáhá uklidnit se a vnímat, co se děje právě teď. Udělali ze svých ručiček svíčku a představili si, jak hoří. Pomalu a dlouze foukali do jejího plamínku. Vnímali, jak je jejich dech jemný, jak prochází nosem, jak odchází pusou i jeho teplotu...Po chvilce se začali cítit lépe.

Šli si vzít svoje záznamy hledání, aby zkontrolovali, kde ještě nebyli a kde by ještě mohli hledat. Čekalo je ale velké překvapení. Na papíře leželi všichni tři hadi!

Děti měly velkou radost. Chvilku ještě pozorovaly papír a najednou Gábi povídá: "Jonáši, nepřipomíná ti ten papír něco?" A připomínal...hru Žebříky a hadi, kterou spolu oba rádi hráli. Obkreslili na papír hady, dodělali svoje oblíbené klouzačky, start a cíl, přinesli si kostku a figurky a mohli začít hrát.

A protože rádi cvičí jógu, při položení figurky na pole si vždy nejdříve zacvičili. Z hadů a klouzaček bylo zase dechové cvičení. Zkus to s nimi!

HAD- figurku, nebo prstík polož na hadí ocas. Obtahuj obrys hada a pomalu se nosem nadechuj, až dojedeš na jazyk začni vydechovat a syčet.

KLOUZAČKA-nadechni nosem a s výdechem sjeď figurkou po kouzačce dolů.

OSTATNÍ POZICE-Jógové pexeso skřítka Štěstíka