Jógové kooperativní bingo

27.06.2018

Deštivé odpoledne a u vás doma zavřených několik dětí, které potřebují pohyb? Zahrajte si jógové bingo od Jógalovánek...že se děti pohádají, protože všechny chtějí vyhrát? Jógové bingo od Jógalovánek je stejně ostatní hry zde kooperativní. Samozřejmě ho můžete hrát i jako normální bingo 😉

Připravte si:

Přečtěte si:

Ahoj, já jsem skřítek Štěstík (kdo mě ještě nezná, klikněte sem a nebo si mě rovnou pozvěte k vám). 

Představ si, že jsem dostal úkol. Měl jsem na moji rodnou planet Happyter poslat obrázek toho, co rád dělám. Nakreslil jsem se teda při své oblíbené činnosti. Možná víš, že moc rád cvičím jógu a tak jsem se nakreslil v pozici stromu. Umíš ji také?

To vlastně není teď až tak důležité. Chci ti říct, co se vlastně stalo. Dokreslil jsem obrázek a najednou se zvedl strašný vítr. No a obrázek mi uletěl...nemohl jsem nic dělat, jen sledovat, jak se při letu ještě různě napichoval na větve a padal do vody a do bláta. Teď, roztrhaný na kousky, leží někde v bažinách. Naštěstí mám tady na Zemi už spoustu přátel- zvířátek, dopravních prostředků, stromů, kytiček a znám se i s jednou hvězdičkou. Podívej, tady je máš všechny nakreslené na kartičkách. Slíbili mi, že mi pomůžou kousky obrázku hledat. Do bažin by se ale nikdo neměl vydávat sám. Moji kamarády se tam vydají po třech a ty jim dáš na cestu ještě kouzelné bambulky, které jim ukážou, kde kousky obrázku hledat. Tak pojď, potřebuji pohled odeslat co nejdříve...

Hrajte si:

  • Každý hráč si vezme minimálně jeden čtvereček jógového binga od Jógalovánek.
  • Pexeso, nebo kartičky s názvy pozic otočte obrázkem (nápisem) dolů
  • Připravte si hromádku bambulek )*.
  • Rozstříhané puzzle také otočtě obrázkem dolů a rozmístěte díly několik centimetrů od sebe, kolem startovního kolečka. Na každý dílek položte fazolku nebo něco těžkého.
  • Nejmladší hráč otočí pexeso (kartičku s názvem pozice).
  • Hráči, kteří mají danou pozici na svém obrázku ji zacvičí)**  a položí na ni bambulku.
  • Hráč po levici nejmladšího otočí další pexeso (nebo kartičku s názvem pozice) a hra se opakuje dokud někdo z hráčů nemá tři bambulky vedle sebe - na výšku, nebo na šířku.
  • Tento hráč si vezme své tři bambulky a položí je na  kolečko "start". Má teď tři pokusy, aby dofouknul alespoň jednu bambulku na dílek puzzle. Při foukání nadechuje nosem a vydechuje dlouze pusou. Získává vždy jen jeden dílek, pokud se mu to podaří hned napoprvé, vezme dílek a otočený ho přemístí na místo, kde se bude postupně celé puzzle skládat.  Pokud se mu to nepodaří, hra pokračuje dál a dílek získá třeba příště. 
  • Hra končí sestavením obrázku- udělaláte radost skřítkovi a společně se u binga pobavíte, zacvičíte a prodýcháte se.
  • Když dojdou kartičky pexesa a obrázek ještě není sestaven můžete hru ukončit a zkusit najít všechny dílky příště- Skřítek dnes obrázek na Happyter neodešle. Nebo použít obrázky pexesa znovu, dokud nebude obrázek sestaven- skřítkovi kamarádi se totiž jen tak nevzdávají a do bažin se vydají i několikrát...

)* Místo fazolek můžete použít cokoliv těžkého-kamínky, kancelářské sponky (jde o to, aby při foukání neodletěl i dílek puzzle ;)). Místo bambulek můžete zmuchlat kousky papírků. 

)** Popis pozic z Jógového pexesa skřítka Štětíka najdete zde.