Jógové Dobble

25.03.2020

Procvičte si s dětmi postřeh a zároveň se protáhněte. Zahrajte si jógové dobble. Vytiskněte si kartičky, vystřihněte...podle nálady s dětmi vybarvěte a/nebo zalaminujte. Já jsem tiskla na barevný papír.

Nejprve si projděte jógové pozice na kartách. Jak cvičit najdete zde (popis pozic z jógového pexesa I. Pokud s jógou začínáte, hrajte nejprve jen s kartičkami na prvních čtyřech stránkách. Pozice tam jsou nakreslené tak, jak se cvičí. Klidně si kartičky vytiskněte vícekrát, ať máte větší balíček. Později přidejte kartičky z dalších stránek. Tam už není provedení pozice vždy naznačeno.

Jak hrát: Posaďte se na zem nebo na podložku. Jednu kartičku položte doprostřed lícem nahoru a ostatní  rozdejte mezi hráče. Každý hráč si z kartiček udělá komínek tak, aby je měl lícem dolů. Na domluvený signál hráči otočí vrchní kartičku ze svého komínku a hledají na ní pozici shodnou s pozicí na kolečku uprostřed. Kdo najde řekne nahlas "mám" a bez dalšího mluvení pozici zacvičí. Svoji kartičku pak odevzdá doprostřed. Dále hráči otočí další svoji kartičku a hledají shodnou pozici...opakuje se, dokud jeden z hráčů nepřijde o všechny své kartičky. 

Hraje se na hledání pozic- tedy za shodu se pavažují např. u pozice autíčka, všechny tyto obrázky.

Hru doporučuji pro dvojici jeden rodič jedno dítě, vyzkoušeno je až pro 4 hráče.

Určitě vás napadnou další varianty hry...nezapomeňte se o své nápady podělit dole v komentářích a zpestřit tak pobyt v karanténě i ostatním.  Pokud se vám hra líbí, pošlete odkaz na tuto stránku i vašim přátelům.