vědomé omalovánky

The Mindset

The key to mindful coloring is to be present and to be nice to ourselves. Pay close attention to what you feel while you're coloring. For example, tune in and feel your sit bones on the chair, your forearms on the table, and the ebb and flow of your breathing. When you slide the colored pencil across the page, listen to what that sounds like, and feel the friction of pencil on page through your hand. This is what it means to be present, to listen to the information we're getting in the here and now.

No matter how mindful we are, it's only a matter of time before we get distracted. It's inevitable that we'll start thinking about plans for later in the day, or reflect on what happened in the past week. That's okay. The key is to return to the present and the activity at hand. Don't beat yourself up, be gentle and guide yourself back to the coloring page in front of you.

We can practice mindfulness in every aspect of our lives. Life is a colorful journey. The more we return to the present and notice each step on our way, the more we can thrive.https://colorandthrive.com/how-to-start-mindful-coloring/

Stay Colorful

Co je plné zaměření při kreslení? Plné zaměření je praxe soustředění se na přítomný okamžik. S plným zaměřením při kreslení upřednostňujeme naši pozornost na přítomný okamžik skrze vybarvování obrázků v kreslící knize* nebo kreslícím listu (ty, které jsou obvykle navrženy pro dospělé osoby). 

Přístup mysli Klíčem k plnému zaměření při kreslení je být přítomný a milý k sobě samým. Pozorně si všimněte, co cítíte při kreslení. Například se soustřeďte a pocítejte své sedací kosti na židli, předloktí na stole a příliv a odliv svého dechu. Když přejetáváte tužkou po stránce, poslouchejte, jak to zní, a cítěte tření tužky o stránku přes svou ruku. To je to, co znamená být přítomný, poslouchat informace, které dostáváme právě teď.

Ať jsme jakkoliv plní myšlenek, je jen otázkou času, než se rozptýlíme. Je nevyhnutelné, že začneme přemýšlet o plánech na zbytek dne nebo se zamyslíme nad tím, co se stalo minulý týden. To je v pořádku. Klíčem je vrátit se k přítomnosti a k činnosti, kterou máme před sebou. Neberte to na sebe, buďte shovívaví a sami sebe nasměrujte zpět k kreslicímu listu před vámi.

Můžeme praktikovat plné zaměření ve všech aspektech našeho života. Život je barevná cesta. Čím více se vrátíme k přítomnosti a povšimneme si každého kroku na naší cestě, tím lépe se můžeme rozvíjet.

Zůstaňte barevní.Klikněte a můžete začít psát. Ipsum quia dolor sit amet consectetur adipisci velit sed quia non numquam eius modi tempora incidunt ut labore et dolore magnam aliquam quaerat voluptatem ut.

How do you mindfully colour?

It really is as simple as sitting down and colouring-in, but there are some things you can do to heighten the positive impact:

– Try to avoid distractions, this is about gaining focus. I did mindfully colour when my children were around but I find I'm more absorbed when I'm on my own.

– Take a few deep breaths before starting to ground yourself and make sure you're sitting comfortably.

– Pick a picture you feel connected to. You may have started one already, but if the image isn't connecting with you, there is no harm in switching to a different design.

– Just because a tree is green and brown doesn't mean you have to use green and brown – use any colour you feel like using. You don't even need to colour in the lines. Go with what feels right to you at that moment.

– If you find your mind wandering, just make a non-judgemental note of it and allow yourself to return to the moment.

– Another technique to ground yourself and create focus is to mentally state what you're doing, so, I'm using a red pencil or, I'm colouring in the sky now.

– Don't judge your work. Mindfulness = no judgement. There is no right or wrong, it's just a form of self-expression.

Barvy ovlivňující náladu Barvy mohou ovlivňovat naše nálady, pocity a emoce. Proč tedy nezkusit vybírat barvy, které ovlivní vaši náladu? Nebo, až dokončíte kreslení, podívejte se na barvy, které vás přitahovaly, a zjistěte, zda jejich význam pro vás něco odhaluje. Zde je základní tabulka barev a nálad, která vám může posloužit jako výchozí bod (mějte na paměti, že barvy mají různý význam v různých kulturách):

  • Červená: Vzájemně působí energii, vášeň a sílu. Může zvýšit vaši pozornost a budí v lidech odhodlání.
  • Modrá: Evokuje klid, mír a relaxaci. Může pomáhat uvolnit napětí a podporovat intuici.
  • Zelená: Přináší rovnováhu, svěžest a obnovu. Je spojována s přírodou a může zklidnit mysl.
  • Žlutá: Přináší radost, optimismus a energii. Může povzbuzovat kreativitu a pozitivní myšlení.
  • Oranžová: Symbolizuje vitalitu, společenskost a radost. Může zvýšit vaši energii a přinést pocit optimismu.
  • Fialová: Evokuje mystičnost, duchovnost a kreativitu. Může podporovat introspekci a hlubší myšlení.
  • Růžová: Asociuje se s něhou, láskou a emocionální rovnováhou. Může přinést pocit klidu a harmonie.

Toto jsou jen některé základní významy barev, ale pamatujte si, že každý člověk může na barvy reagovat individuálně. Experimentujte s různými barvami a sledujte, jaké mohou mít vliv na vaši náladu a pocity.