Vytřepávací meditace

06.03.2022

Ideální každý den, zvlášť pokud se cítíme smutní, vzteklí, bezradní a bez energie. Bohužel se takto teď cítí hodně dětí a tak zařazuji často.

Rychle zbavuje napětí a dodává energii. S dětmi je určitě lepší s hudbou- to pak nemusíte nic moc vysvětlovat, stačí ukázat 😉 Pro děti je třepání stále ještě přirozeným pohybem. Na lekcích pro dospělé to většinou chvilku trvá, než opadnou rozpaky a všichni se do toho třepámí pořádně opřou a uvolní se...

Třepání provádíme jako rychlý pohyb vycházející z kolen. Kolena třepou celým tělěm, pohybují se ale málo a rychle. Před tímto cvičením předchází uzemění a zvědomění chodidel. Pokud to jde, tak masáží míčkem, rukou nebo jen představou zapuštění chodidel do země. Pro děti třeba představa těžkých bot, nebo chozením po masážnm koberečku. 


A takto na to - pro školní děti, teen a dospělé: 

1. Třeseme a myslíme na vztek co v sobě máme...proměníme ho na pohyb a uvolníme ho pryč...

2. Třeseme a myslíme na  smutek co v sobě máme- odpovíme si na otázku proč jsme  smutní a pak opět smutek vytřeseme...

3. Třeseme a  provádíme kroužky rameny- uvolňujeme napětí z ramen a krku.

4. Třeseme a s pomocí rukou se otáčíme na strany a rotujeme páteří, ruce můžou "bubnovat" na tělo.

5. Třeseme a provádíme masáž celého těla  a můžeme zahrnout i pomoc barvy. Jaká barva je dnes pro nás příjemná/léčivá. Do této barvy se v představě zabalíme a vmasírujeme si ji do těla od hlavy až k patám.

6. Třeseme a necháme barvu sjet až do chodidel a střídavě kreslíme nohama po zemi a kruhy a vnímame ji.

7. Pokračujemem v třesení- položíme si otázku co teď ještě potřebuji a pokud možno to co nejdříve uděláme...


 Pro malé děti- stačí pustit hudbu a začít se třást...a tu energii co vznikne budete cítit hned 😉, proto toto tak ráda s jogínky cvičím...