Sněhulák- jógová hrátka

24.01.2019

Když venku sněží a stavíme sněhuláky, tak sněží i na dětské józe...a i toho sněhuláka jsme postavili...Také to vyzkoušejte.

  • Budete potřebovat:

1. výtisk hry 

2. hrací kostku

3. sněhové vločky  (bílé kuličky pom pom, nebo zmačkané kousky ubrousků, nebo jiné materiály připomínající vločky  do kterých se dá foukat)

4. pastelku, nejlépe modrou voskovku


  • Návod ke hraní:

Na stavbu sněhuláka potřebujeme hodně sněhu. Sněhové vločky v naší hře dopadají na horu, auto, loďku, most, strom nebo letadlo. A tam si pro ně také dojdeme. Házíme kostkou a podle toho, jaké číslo padne, zacvičíme pozici podle obrázku a na obrázek položíme vločku. 

Až dostatečně nasněží, začneme stavět sněhuláka. Postupně bereme nasněžené vločky a foukáme je na sněhuláka (nedechujeme při tom nosem, ležíme na břiše). Každou vločku, kterou dofoukneme až na sněhuláka obkreslíme. Tím se stane součástí sněhuláka a můžeme ji dát pryč a foukat další. Tu musíme ale dofouknout na další prázdné místo uvnitř sněhuláka. Když vyfoukáme všechny vločky a sněhulák není celý vybarvený, přijde znovu na řadu kostka a nasbíráme si další vločky. A tak dokola, dokud nás to baví, nebo dokud celého sněhuláka nevybarvíme.

Obměna pro lekce dětské jógy: Děti postupně hází kostkou. Kdo je na řadě najde po svém hodu na obrázku ke hře příslušnou pozici a všechny děti ji zacvičí. Jogínek, který házel pak rovnou fouká a obkresluje. Na lekce tedy stačí jedna vločka.