Prstíkové labyrinty

10.08.2023

Labyrinty známe z mnoha různých kultur. Jejich procházení pomáhá uklidnit tělo, dech i mysl. Labyrint, na rozdíl od bludiště, má jen jednu cestu, která nás postupně vede do středu. Ne vždy se ale můžeme jít procházet labyrintem. Proto vám nabízím labyrint prstíkový, ten jde vzít všude s sebou. Děti ho můžou mít v penále, nebo kapse.

Už jste jich na Jógalovánkách pár určitě viděli, mám je totiž moc ráda. Tento se šnekem jsem vytvořila pro snadný přechod z prázdnin do školek a škol. Začněte trénovat už teď, hezky v klidu…a lektoři můžou zařadit do prvních lekcí dětské jógy. Já na svoji lekci chystám labyrint se želvou. Určitě se pak tady také objeví.

Šnečí relaxace:

Šnek si nosí svůj domeček s sebou, to každý ví. Co když ale i ty máš pořád v sobě svůj domeček, místo, kde ti je dobře?

Pokaždé, když budeš cítit, že nezvládáš, že toho je na tebe moc. Když budeš zažívat nejistotu, nebo vztek…Jdi do svého domečku. Bude to, jako bys posbíral/a svoji rozlítanou energii zpátky k sobě.

Můžeš zavřít oči, můžeš se obejmout a představovat si, jak se ti energie vrací zpět k tobě, do tvého středu, do tvé ulity, do tvého domečku. Až tam budeš, několikrát se nadechni a vydechni. 

Můžeš k tomu použít i prstíkové bludiště. Začni prstem na šipce a pomalu, soustředěně postupuj bludištěm až do středu ulity. Až tam budeš několikrát nadechni a vydechni.Šnečí labyrint najdete volně k dispozici ve fb skupině Jogalovanky-sdílení, kam vás tímto zvu nebo zde. Připravila jsem dva formáty A4 a malé A6 do penálu, nebo kapsy.