Podzimní

03.11.2019

Zacvičte si s námi veverku (pozice židle) a třeba přidejte další pozice podle básničky. Posílíte tak své nožky...

Veselá veverko..................pozice veverky (židle)

zahýbej ocasem.................pozice veverky s ocasem (bojovník III- z pozice   židle pomalu zanožit jednu nohu, která bude jako  veverčí ocas)

Veselá veverko...................znovu pozice veverky (židle)- pomalu přenést   váhu a nohy přisunout k sobě

poskoč tam a sem..............poskočit dopředu a dozadu

Veselá veverko....................pozice veverky (židle)

zahýbej ocasem.................pozice veverky s ocasem (bojovník III- z pozice   židle  pomalu zanožit druhou nohu než před tím)

Veselá veverko....................znovu pozice veverky (židle)- pomalu přenést váhu   a nohy přisunout k sobě

hádej kdo já jsem...............ten kdo recituje básničku, nebo předem určený    jogínek zaujme pozici podle svého a ostatní ji   poznávají

A můžem hrát chvilku dokola, dokud nás to baví....

Poznámka: s menšími dětmi, které ještě nedokáží střídat nohy a zašlapovat, cvičíme hýbání ocasem jen jako vrtění zadečkem.


A až se pořádně vyskáčete, vyzkoušejte podzimní meditační list. Kromě vybarvování a cvičení pozice veverky obsahuje dvě další aktivity. 

Po obrázku listu v horní části můžete vědomě jezdit prstíkem a najít srdíčko uprostřed.

Pak se třeba proměňte na podložce, nebo jen v představě v podzimní strom...Cítíte jak z vašich větví padají listy? Stromy se zbavují listů. které už nepotřebují...máte také něco, co nepotřebujete? Představte si to jako list, který spadne z vašeho stromu...a na zemi ho může třeba odfouknout vítr.

Tuto minimeditaci můžete podpořit krátkým tvořením. Z levé části obrázku odstřihněte pruh papíru s listem. Na spodní části obrázku najděte dvě kolmé čáry. Jedna u větve stromu a druhá přímo pod ní, v hromadě listí. Tyto značky prořízněte perořízkem. Zasuňte proužek s listem. Nastavte list až nahoru k větvi. Pak si představte, co tento list symbolizuje a posunováním proužku papíru ho nechte spadnout do kupy dalších listů... Třeba veverka na obrázku se tímto cvičením zbavila svého strachu, že nenasbírá dostatek oříšků...samozřejmě, že jí se sbíráním jogínci ochotně pomohli...

Video popsaného tvoření najdete na facebooku jógalovánek. Podzimní list volně k dispozici zde.