Afirmace pro děti

03.03.2023

Afirmační obrázeky  "Jsem klidný/á jako myška" a "Zářím jako hvězda" jsou k dipozici ke stažení ve fb skupině Jogalovanky-sdílení, kam vás tímto zvu.

AFIRMACE-jak dětem vysvětlit, jak začít...

Vyzkoušejte to třeba takhle;) 

Pohodlně se usaď, nebo si lehni…zachumlej se, jako zvířátko ve svém pelíšku, pokud chceš, zavři si oči. Nadechni se a dlouze vydechni a ještě jednou…výborně…Krásně uvolněně ležíš, nebo sedíš a přímo před tvýma očima se objeví velký citron…je ooopravdu velký a krásně žlutý. Sáhneš si na jeho kůru… co cítíš, jaká ta kůra je-tvrdá, měkká, studená, teplá?Vzpomeneš si, že maminka vždycky citron nejprve trochu rozválí, než ho rozkrojí a tak i ty položíš ruce na citron, zatlačíš na něj a několikrát o otočíš a pomačkáš. A pak se to stane…citron se ti pod rukama rozpůlí a ty vidíš kapky šťávy, které jsou tak velké a lákavé…Neodoláš a jednu půlu citronu olízneš…hm…co teď cítíš v puse?

Pomalu se zavrť a otevři oči…ještě jednou si uvědom pocit ve své puse…Není to zvláštní? Žádný opravdový citron tu není, ani nebyl a stejně máš v puse pocit, jako bys ho olízl/a.Takhle funguje náš mozek a naše tělo…někdy je pro něj stejné, něco opravdu prožít, nebo si to představovat…tak vyzkoušej i další představy…afirmace…třeba "Jsem klidný/á jako myška" nebo "Zářím jako hvězda". Napadá tě, kdy by se ti mohly hodit, kdy je použít?

Poznámka: Občas se stává, že děti neznají citron...tak se raději předem ujistěte, třeba si zacvičte ovocnou rozcvičku

Bonus- obrázek je čtverec a afirmace na čtyři slova. Takže jednak se dá použít obrázek k dýchání do čtverce, nebo místo dýchání k ukazování a opakování afirmace. 

Afirmaci také můžeme recitovat jako prstíkovou minimeditaci.