Adventní kalendář s jógovými perníčky

22.11.2020

  Jako každý rok jsem připravila pro jogínky adventní kalendář. A letos ještě raději než jindy, protože jsme se s jogínky už dost dlouho neviděli :( Použila jsem proto jejich oblíbené postavičky, které znají z jógového dobbla

Většina pozic je z jógového pexesa (na stránce s pexesem  najdete jak je cvičit).


Jak si kalendář připravit

  • Vytiskněte si soubor v pdf
  • Vytřihněte ze stránky 2 a 3 oba díly věnce
  • Slepte obě poloviny dohromady
  • Odstřihněte bílé trojúhelníky mezi svíčkami
  • Těšte se na 29.11., kdy začnete s kalendářem pracovat ;)


Jak s kalendářem pracovat

  • Každý den s dětmi najděte perníček podle čísla (na třetí straně výtisku). Vyzdobte ho- například vybarvěte hnědě a domalujte barevnou polevu a pod..
  • Vyzdobený perníček vystřihněte a na věnci najděte stejný
  • Zacvičte si ho a pak ho přelepte tím vyzdobeným


Každou adventní neděli (tedy i 29.11.) místo perníčku vybarvěte a ohněte vzhůru jednu svíčku. Pak si vytvořte svíčku ze svých prstů (spojit ukazováčky k sobě a ostatní prstíky proplést- viz obrázek na svíčce). Svíčku dětem jako zapalte a chvilku se na ni společně dívejte. Pak začněte jemně nadechovat a vydechovat do jejího plamínku. Dech je jemný, aby plamínek jen "tančil a nesfoukl se". Pak prstíky narovnejte a za každý prstík na jedné ruce vyjmenujte něco, za co jste vděční.

Na Mikuláše je perníček v podobě dárku. Můžete si zahrát hru na rozvazování dárku od Mikuláše. Dítě se zabalí jako dárek a rodič ho jemně masíruje a rozbaluje tak z dárku papír. Pak si to můžete vyměnit.

23.12. je v kalendáři další perníček dáreček. Pokud máte jógové karty zacvičte si s nimi. Dítě je dáreček v pozici dárku. Rodič vytáhne kartu a dítě se rozbalí a "promění" v dárek podle obrázku na kartě.  Cvičit můžete samozřejmě i s jinými obrázky, pexesem, nebo pozice jen říkat. Dětem se vždy moc líbí, když si kartu vezmou k sobě do dárku.

24.12. už nezbývá žádný perníček. Všechny už jsou na svém místě, ale kolem nich je ještě spousta prostoru k vybarvení a zdobení. Dobarvěte tedy celý věnec okolo perníčků. Při čekání na Ježíška pak bez obrázků zacvičte všechny pozice z věnce. Schválně, kolik jich budete umět...

Přeji krásné hravé a veselé Vánoce a těším se na vás a děti na kurzech, nebo tady na stránkách.

Líbí se vám kalendář? Prozkoumejte další produkty od Jógalovánek. Najdete mezi nimi i vánoční pexeso a jógovou hru zdarma.  Nebo rodinnou kooperativní hru Štěstíkův vánoční stromeček.