Co s vánočními papíry?

18.12.2022

Když už bohužel  máme doma kupu vánočních papírů, co je ještě jednou použít. 

Tvoření bude také příjemnou přestávkou mezi návštěvami. S  výtvorem se navíc  děti zabaví třeba při cestě autem. 

Stáhněte si šablonu, vytiskněte, vystřihněte po obvodu a vyřízněte    (jednorožci hřívu a ocas, sněhulákovi hrnec a šálu).  

Dál už to nechte na dětech...Ať vybarvují a vkládají vánoční papíry. Promění se tak v malé kouzelníky, kteří jedním pohybem mění barvy sněhulákova hrnce nebo jednorožcovi hřívy.

A na závěr si určitě jednorožce zacvičte a pak celou sněhuláčí relaxační sestavičku. 

Jednorožec:

cvičíme z kočičky a když jsme krásně srovnaní na všech čtyřech, tak jde jedna ruka k čelu jako roh. Také se můžem zvedat na zadní, pročesávat si vzájmeně duhou hřívu jako masáž a měnit barvu podle nálady.

Sněhulák:

nejprve vyválíme tři koule- houpeme se jako kolíbka, nebo válíme sudy. Nejdřív jen krátce- malá koule, pak trochu déle-střední koule a pak dloooouhooo- poslední, hodně stabilní, supervelká koule. Pak se postavíme a skládáme jakoby koule na sebe a kreslíme je kolem sebe do vzduchu-můžem různě mávat rukama, koule uplácávat a pod. Sněhulák krásně pevně stojí, je klidný a veselý a tak krádně dlouze dýchá, až se mu nafukuje celá prostředná koule;)

Pak začne svítit sluníčka a sněhulák začne tát- pomalu se začínáme třást a roztékat, až si lehneme na zem a úplně se uvolníme.

Přijde noc a rozteklý sníh znovu utuhne. Druhý den z něj můžem znovu začít válet koule a tak pořád dokola, dokud nás to baví,,,

Mini meditace (variace na sa-ta-na-ma):

Posadíme se do preclíku a připravíme prstíky- střídavě se dotýkáme palcem ostatních prstů a recitujeme SNĚ-HU-LÁ-ČEK. Použijte různé variace hlasu.